Kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką
Kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Może ona przewieźć w ciągu godziny 1400 osób (w sezonie zimowym 1600), a obszerne 6-osobowe kabiny poruszające się z prędkością 5 m/s zapewniają wygodną i bezpieczną jazdę.
Trasa kolei długości 2211 m przebiega z Czarnego Potoku na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Po pokonaniu w ciągu zaledwie 7 minut 465 m różnicy wzniesień można podziwiać z platform widokowych wspaniałe beskidzkie krajobrazy, a bliski kontakt z przyrodą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Liczne ścieżki i szlaki turystyczne zapraszają na spacery i wędrówki, a atrakcyjna trasa czeka na amatorów rowerów górskich.
Na stokach Jaworzyny jest 6 tras narciarskich, w tym najdłuższa o długości 2,5 km, biegnąca od Stacji Górnej do Stacji Pośredniej w Czarnym Potoku. Planuje się również wytyczenie 8 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 13 km.
  Kolejka na Gorę Parkową

Dolna jej stacja kolejki znajduje się tuż obok deptaku krynickiego. Górna zaś stacja na szczycie Góry Parkowej (732 m n. p. m.). Długość trasy ciągnącej się w linii prostej wynosi 642 m, różnica poziomów wynosi 148 m.

Budowana jest na tych samych zasadach co kolej linowa na Gubałówkę, posiada jedynie wagoniki o mniejszej pojemności: Wagonik ma miejsc na 50 osób, może przewieźć w ciągu godziny 500 osób. Czas trwania jazdy wynosi 2:42. Spadki na trasie od 19 do 26%.

Na górnej stacji znajduje się piękna kawiarnia z tarasami. Tuż obok stacji wznosi się wieża rozbiegowa toru bobsleyowego, którego zakończenie było przy dolnej stacji kolei.

Kolejka kursuje codziennie od 10:00 do 21:40, a w poniedziałki do 19:00
Bilety ulgowe przysługują dzieciom w wieku od 4 do 10 lat, młodzieży szkolnej i akademickiej na podstawie ważnej legitymacji. Za przewóz leżaków, sanek itp. pobierane są dodatkowe opłaty.

  "Sankostrada" tor saneczkowy

Długość toru to około 950 m.
Czas zjazdu około 1,5 - 2 min

Wózki są dwuosobowe, dzieci do lat 8 mogą zjeżdżać w towarzystwie dorosłych.

Doskonałe położenie na stoku góry, nieziemska atmosfera, malownicze krajobrazy, profesjonalna obsługa oraz wiele wiele innych atrakcji sprawią, że chwile spędzone na tym obiekscie będą na pewno niezapomniane.

Hala lodowa
Hala lodowa - oferuje oprócz zawodów sportowych w lidze hokeja, ślizgawki dla wszystkich chętnych. Lodowisko jest czynne z małą przerwą renowacyjną, miedzy majem a czerwcem, przez cały rok.

Szlaki turystyczne
Z Krynicy i jej okolic można wyruszyć na 18 szlaków turystycznych o róznycm stopniu trudności. Wspaniełe okolice i przyrodą pozostaia niezapomniane wrażenia.


© Ośrodek Wczasowy Halny, Krynica Zdrój, realizacja projektu: Verakom